Tekst door Lien Bhansing, Milan Hindoestaanse Ouderen

Op 21 februari 2026 werd in Petersborg in Arnhem het 10-jarig jubileum van de ouderengroep Milan feestelijk gevierd. Ruim 70 leden, vrijwilligers en genodigden kwamen samen om stil te staan bij tien jaar van ontmoeting, vriendschap en activiteiten voor ouderen in de gemeenschap.

De viering begon met een warm welkom aan alle aanwezigen. Tijdens het openingsmoment werd teruggekeken op het ontstaan van de ouderengroep en op de vele activiteiten die de afgelopen tien jaar zijn georganiseerd om ouderen samen te brengen, actief te houden en sociale verbondenheid te versterken.

De bijeenkomst opende met een toespraak van Wietske Verhoef (SWOA). Zij vertelde kort over het werk en de betekenis van SWOA, sprak haar waardering uit voor de inzet van ouderengroep Milan in de afgelopen tien jaar en feliciteerde bestuursleden Lien, Devi en Shanti met het jubileum. Ze benadrukte dat SWOA Milan ook in de toekomst blijft steunen.

Het programma bood een gevarieerde en feestelijke invulling. Dansgroep Pavithra Nrithya Shaale trad op in prachtige, kleurrijke kostuums en bracht een optreden met een mooie culturele boodschap over traditie, verbondenheid en respect voor ouderen.

Ook de koorgroep, bestaande uit leden van de ouderengroep Milan, leverde een bijzondere bijdrage. De koorleden hadden samen geoefend en brachten enkele mooie liederen ten gehore, die met veel waardering en applaus werden ontvangen.

Een inspirerend moment tijdens de bijeenkomst was de toespraak van Johan Dwarkasing, die sprak over het thema dienstbaarheid. Hij benadrukte het belang van het helpen en ondersteunen van ouderen met aandacht, respect en zonder eigen belang.

Daarnaast gaf mevrouw Anna Reijers, Consulent en Coördinator Seniorensport bij Sportbedrijf Arnhem, een bijdrage waarin zij het belang van bewegen en een actieve levensstijl voor ouderen onderstreepte. Regelmatige beweging draagt bij aan een betere gezondheid en een hogere levenskwaliteit.

Verder zorgde een karaokegroep voor extra gezelligheid met mooie liederen uit het Bollywood-genre. Ook trad er een band op, waarbij veel ouderen enthousiast meededen met dansen. Dit zorgde voor een vrolijke en levendige sfeer.

De aanwezigen konden daarnaast genieten van heerlijk eten, hapjes en drankjes, wat bijdroeg aan de warme en feestelijke sfeer van de middag. Veel bezoekers gaven aan dat zij hebben genoten van het programma en het samenzijn.

Tijdens het programma werd ook teruggekeken op het ontstaan van de ouderengroep en de vele activiteiten die in de afgelopen jaren zijn georganiseerd om ouderen samen te brengen, actief te houden en sociale verbondenheid te versterken.

De organisatie kijkt terug op een zeer geslaagde jubileumviering, die ook bijdraagt aan meer bekendheid in Arnhem voor het waardevolle werk dat de ouderengroep Milan verricht voor ouderen in de gemeenschap.

Deze bijzondere viering werd mogelijk gemaakt dankzij de steun van SWOA, Wijkplatform Vredenburg, vrijwilligers van Milan, Bedrijf Doorga Matrijzen B.V. in Zutphen, vrijwilligers van Shiv Mandir en diverse donateurs.

Fotograaf: Marnix de Leeuw

Het laatste nieuws

Jaarverslag 2025

In Arnhem werken we volop aan een goede oude(re) dag voor iedereen. Bij SWOA ondersteunen, adviseren en stimuleren we 55-plussers...

Op reis met de nieuwe OV-pas

Het betalen in het openbaar vervoer is aan het veranderen. Reizen met trein, bus en tram gaat over op OVpay....

Musis nodigt je uit! – The One And Only

Ga mee op een muzikale tijdreis terug naar de sixties op dinsdag 17 maart van 14.00 tot 16.15 uur in...